PřihlásitRegistrace

Kinománie již tento čtvrtek!

19.03.2019
Michal Vejlupek si občas zakouzlí v parku, přičemž se přenese do skleněného pokoje a stane se z něj "italskej šťastnej parchant" Lazzaro. Zní to - dobře, divně? Čtěte víc!

Minule jste v pořadu Kinománie (každý čtvrtek 18-19 hodin) slyšeli, Distributoři nás v počtu dnešních premiér šetřili, ale po tom nářezu minulého týdne si myslím, že tři filmy jsou akorát. Kouzelný park určitě obstojí i v dračí a psí konkurenci, neb bláznivé atrakce a mluvící zvířátka jsou vždycky zárukou kvality a divácké přízně(námětem to trošku připomíná Lego příběhy aneb dětská fantazie je nekonečná a stylizací Zootropolis). 

Filmem č. 1 minulého týdne je rozhodně Skleněný pokoj, funkcionalistický skvost, vila Tugenhat v hlavní roli, (kdo nevěří ať do Brna běží). Díky tomuhle filmu slavná vila ožije osudovými osudy Liesel(Hana Alström-pamatujete si jako princeznu z Kingsmanů) jejího muže Viktora(Claes Bang), jejich přátel a architekta Von Abta(hraje Karel Roden), ale objeví se tam i Martin Hofman(vždycky Most). 

Do trojice minulého týdne se vyloupnul Šťastný Lazzaro (v originále Lazzaro  Felice). Italské dílko od Alice Rohrwacher(mladá italská režisérka), magické dílko s hlavním hrdinou Lazzarem mladým italským tarzanem (žil byl dlouho mimo civilizaci) spolu se svými druhy vykořisťovanými rolníky. Ale všechno pěkné jednou skončí, civilizace vkročí do jejich života, ale i tak Lazzaro zůstává dojemně bezelstný, přirozený jako střípek ztracené minulosti. Z filmového festivalu v Cannes si odvezl Cenu za nejlepší scénář takže to nebude jenom artová podívaná, ale i se tam něco stane.

Nezapomeňte poslouchat Michala Vejlupka a jeho Kinománii v DAB nebo na www.PLAY.SEEJAY.cz každý čtvrtek od 18:00!!


Poslouchej online