PřihlásitRegistrace

Máme rádi zvířata

Díky nepříznivé současné situaci trpí zoologické zahrady po celé České Republice. K tomu, aby mohli uživit zvířata, potřebují podporu od nás všech. Vybrali jsme 5 ZOO, které potřebují největší pomoc a postupně si představíme jejich projekty na podporu. SeeJay rádio pomáhá českým ZOO, pomoz i Ty!

#MámeRádiZoo
 
1. ZOO PRAHA
 Pozvi zvíře na snídani a oběd! 
 
Pražská ZOO je dlouhodobě nejnavštěvovanější českou zoologickou zahradou, a dokonce se řadí i mezi nejlepší ZOO na světě podle časopisu Forbes Traveler i uživatelů serveru Tripadvisor! 
Poprvé byla otevřena v roce 1931 a v dnešní době chová celkem přes 5 400 zvířat. Díky aktuálním těžkým podmínkám pro zoologické zahrady můžete pomoci a zároveň udělat radost sobě i Vámi vybranému zvířeti.

Jak pomoci: 
• Na stránkách e-shopu zoologické zahrady si můžete vybrat jakékoliv zvíře z celkem 76 druhů, dozvědět se, co jí nejraději 
• A přispět částkou, která mu zajistí jídlo na celý den
• Příspěvky jsou možné již od 50Kč. (Např. 50Kč pomůže opicím, papouškům či zebrám! A taková žirafa nebo slon africký potřebuje na 1 den jídlo ve výši 400Kč.)
 
https://stravenky.zoopraha.cz
FB @zoopraha  
 
 
2. SAFARI DVŮR KRÁLOVÉ
ZOO Safari ve Dvoře Králové má dlouhou historii a letos slaví dokonce 75 let výročí! Nikde jinde v Česku nemůžete obdivovat buvoly pralesní, gazely Thomsonovy či pávy konžské a ani neuvidí větší smečku lvů, za kterými se navíc můžete vypravit dokonce vlastním autem či speciálním Afrika truckem! Dokonce je jako jediná ZOO svého druhu v zemi kulturní památkou! 
 Jak pomoci: 
• Podobně jako v Praze, můžete ve Dvoře Králové pozvat Vámi vybrané zvíře na oběd. https://safaripark.cz/obed
• Pomoci můžete ale i jednoduše posláním DMS z Vašich mobilních telefonů:
• DMS SAFARI 60 (cena DMS: 60 Kč) či DMS SAFARI 90 (cena DMS: 90 Kč).
 
https://safaripark.cz/obed
FB @safariparkdvurkralove
 
3. ZOO NA HRÁDEČKU
 
ZOO Na Hrádečku je soukromá zoologická zahrada u Jindřichova Hradce, která vznikla úsilím dvou nadšenců, které spojila láska ke zvířatům. Původně chtěli zůstat pouze u hobby chovu. Postupem času ale začalo zvířat přibývat, a tak se pozvolna začal utvářet zoopark. Naleznete zde přes 130 druhů zvířat, která jsou řazena mezi ohrožené druhy živočichů a jsou chráněna úmluvou CITES. Setkáte se zde se lvy, hyenami, vlky, nosály, primáty, ale též surikatami, či šípovými žábami. 
 
Jak pomoci: 
• Celá zoologická zahrada Vám bude vděčná za jakoukoliv pomoc a podporu.
• Na eshopu můžete pomoci zakoupením suvenýrů, online vstupenek, dárkových poukazů či adoptovat konkrétní zvíře.
 
https://www.zoonahradecku.cz/eshop/
 
 FB @ZooNaHradecku
 
4. ZLÍN
 
Zoologická zahrada ve Zlíně patří mezi nejnavštěvovanější turistické místa na Moravě. Je vzdálená zhruba 10 km od centra Zlína.
První ZOO ve Zlíně založil Tomáš Baťa v roce 1930. Dnes chová přes 200 druhů zvířat mezi nimiž nechybí sloni afričtí, nosorožci tuponosí a mravenečníci. Součástí areálu je botanická zahrada. V areálu Zoo se nachází přes 13 000 druhů rostlin, v samotném zámeckém parku roste přes 104 druhů vzácných dřevin a bylin.
 
Jak pomoci:
• Pomoci je možné více způsoby – zakoupením vstupenek, dárkových poukazů
• stát se patronem nebo dokonce pomoci konkrétnímu zvířeti na víkend!

https://www.zoozlin.eu/moznosti-podpory/
https://shop.zoozlin.eu/kategorie/3-zazitky?subcat=zvire-na-vikend
FB @zoozamekzlin


5. ÚSTÍ NAD LABEM
 
ZOO v Ústí nad Labem patří mezi nejoblíbenější místa na severu Čech nejen pro rodiny s dětmi, ale také školy i páry. Nachází se na svahu Mariánské skály poblíž centra města. Chová celkem 204 druhů zvířat ve více než tisíci kusech. Řada z nich je velmi vzácných. Mnoho druhů se zde podařilo odchovat (např. levharty mandžuské, nosorožce, a jiné). V roce 1989 se zde natáčel film Dva lidi v ZOO. Hlavní zvířecí filmovou hvězdou se stal tehdy maličký samec orangutana Ňuňák, který zde po natáčení i se svou budoucí partnerkou Ňuninkou zůstal natrvalo. 
 
Jak pomoci:
• Můžete pomoci tak, že se stanete patronem zvířete, budete nějaké adoptovat, nebo je možné pomoci i malou částkou.
• Každá pomoc se počítá a pomůže.
 
https://www.zoousti.cz/podporte-nas/stante-se-patronem/jak-se-stat-patronem
 FB @zoousti
 

Děkujeme za jakoukoliv Vaši pomoc a šíření dál! 
Vaše SeeJay rádio